HOTO - Car wash accessories set HOTO QWOGJ002 (PVC folding bucket, car sponge and towel) (QWOGJ002)
0 / 5
0 / 5
HOTO QWOGJ002 Car Cleaning Accessories Set HOTO QWOGJ002 is a universal set of accessories that will come in handy in various situations. Made of waterproof material, the collapsible bucket with a capacity of 20 liters will work fantastically when washing the car, going fishing, picnicking, to the beach, and more! Its small dimensions when folded make it very convenient to transport, which will be especially useful on trips. Sponge and Cloth The sponge, made of various materials, is suitable for many applications - from scrubbing stubborn stains to cleaning paintwork without scratching. On the other hand, the double-sided high-density cloth has impressive absorbent abilities, which will be useful for wiping the cleaned car or spilled beverage. The cloth does not leave traces after wiping, making it great for shiny surfaces such as paint, glass, or polished metal. Set Contents
Collapsible bucket
Sponge
Cloth
BrandHOTOMode lQWOGJ002ColorYellowBucket Capacity20lBucket Weight315gBucket MaterialPVC TarpBucket Dimensions35x25cmSponge Weight30gSponge Dimensions205x11x75mmCloth Dimensions30 x 60cmCloth Weight75g Gyártói információk Gyártó neve: Shanghai HOTO Technology Co. , Ltd. Email: service@hototools. com Ország: CN Város: Shanghai Cím: No. 50 Moganshan Road Building 45, 200070 Kapcsolattartók Kapcsolattartó neve: Apex CE Specialists GmbH Email: info@apex-ce. de Ország: DE Város: Dusseldorf Cím: Grafenberger Allee 277, 40237
| Termék ID: | #305871 |
| Bruttó tömeg: | 515 g |
| Használati útmutató letöltés: | https://files.innpro.pl/Hoto/6974370800840 |
| Hosszúság: | 36,00 cm |
| Magasság: | 9,00 cm |
| Mennyiség dobozonként: | 10 db. |
| Nettó tömeg: | 505 g |
| Szélesség: | 33,00 cm |
| Termék neve: | Car wash accessories set HOTO QWOGJ002 (PVC folding bucket, car sponge and towel) |
| Vámtarifaszám: | 6307101000 |