HOTO - QWLYD001 Kemping zseblámpa, 180lm, USB-C (QWLYD001) - jatekotthon
0 / 5
0 / 5
HOTO QWLYD001 camping flashlight, 180lm, USB-C The HOTO flashlight is perfect for camping, garden parties or simply as a flashlight. It generates a brightness of 180 lm and is splash-proof (IPX6). What's more, the 3100 mAh battery provides up to 50 h of operation on a single charge. You can also adjust its brightness and choose between 3 operating modes. You'll also find a detachable lampshade included. The HOTO brand is part of the Xiaomi ecosystem. Lightweight and compact The flashlight is distinguished by its lightweight design - it weighs just 135 g and is 12.8 cm high. As a result, its storage and transportation will not cause you any problems. You can always have it with you. On the other hand, a convenient button is responsible for simple operation, with which you can turn on/off QWLYD001, set brightness and select the mode of operation. Various usage scenarios The QWLYD001 will work well in a variety of situations. You can take it on a trip to the mountains, camping or take it to the garden. It comes with a magnetic shade, which you can easily mount on the flashlight or fold up - if you temporarily don't need it. In addition, the flashlight is equipped with a special clip, with which you can hang it in the desired place. 3 working modes The flashlight offers 3 operating modes to choose from, so it will work well in different situations. Camping mode provides brightness in the range of 180~18 lm and warm light color, with a runtime of up to 8~40 hours. Flashlight mode uses cold light with a brightness of 120~12 lm and allows the flashlight to work from 10 to 40 h. On the other hand, in Ambient mode, the device generates a warm light color with a brightness of 50~5 lm and allows 20 to 50 h of operation on a single charge. Thoughtful design The HOTO device is made of transparent and durable PC plastic, which, combined with the aluminum housing, gives the QWLYD001 a minimalist and stylish design. In addition, it is IPX6 splash and dust resistant, so you can use it regardless of the conditions. Included
flashlight
shade
case
instruction manual
ManufacturerHOTOModelQWL YD001Weightapproximately 135 gDimensions34 x 128 mmWater resistanceIPX6Rechargeable batteryLithium-ionRechargeable battery capacity3100 mAhRated voltage5V 1.5ACharging timeabout 240 minOperation timeCamping mode: 8-40h; Flashlight mode: 10-40h; Ambient mode:20-50h; Candlelight mode: 30hBrightnessCamping mode: 180-18 lm; Flashlight mode: 120-12 lm; Ambient mode: 50-5 lm; Candlelight mode: 50-5 lmColor temperatureCamping mode: 3500 K; Flashlight mode: 5000 K; Ambient mode: 2700 K; Candlelight mode: 2700 K Gyártói információk Gyártó neve: Shanghai HOTO Technology Co. , Ltd. Email: service@hototools. com Ország: CN Város: Shanghai Cím: No. 50 Moganshan Road Building 45, 200070 Kapcsolattartók Kapcsolattartó neve: Apex CE Specialists GmbH Email: info@apex-ce. de Ország: DE Város: Dusseldorf Cím: Grafenberger Allee 277, 40237
| Termék ID: | #6357816 |
| Akkumulátor kapacitása (mAh): | 3100 |
| Bruttó tömeg: | 250 g |
| Használati útmutató letöltés: | https://files.innpro.pl/HOTO/6974370800871 |
| Hosszúság: | 15,20 cm |
| Lumen (lm): | 180 |
| Magasság: | 4,50 cm |
| Mennyiség dobozonként: | 48 db. |
| Nettó tömeg: | 135 g |
| Szélesség: | 15,20 cm |
| Termék neve: | HOTO QWLYD001 Kemping zseblámpa, 180lm, USB-C |
| Vámtarifaszám: | 8513100000 |