ELDLUX - Sütőhöz égő E14 25w 250lm 2700k 300℃ Max (E14-08)
0 / 5
0 / 5
Kérdése van a termékkel kapcsolatban? Hívjon bátran minket! +36 30 23 87 932 Az Edison-menetű, E14 lámpafej és foglalat Az E14 foglalat a háztartásokban egyik leggyakrabban előforduló foglalat. Ezek a csavarmenetes csatlakoztatási rendszerek nevüket egyik szabadalmaztatójukról, az amerikai feltalálóról, Thomas Alva Edisonról (1847-1931) kapták, és az 1880-as években születtek. Az E14 lámpafej és foglalat előnyei:
Olcsón, nagy mennyiségben gyártható.
Hozzá nem értő személyek is könnyen kicserélhetik.
Az izzó cseréje a csatlakozófelületek tisztítását is jelenti a létrejövő fémes súrlódás miatt.
A csatlakozó menet méretezése megakadályozza az eltérő menettel felszerelt elemek szándékos vagy véletlen felcserélését.
Az E14-es lámpafej és foglalat hátrányai:
Viszonylag nagy méret.
Az izzó kicsavarása után a feszültség alatt álló részek hozzáférhetők, megérinthetők.
Erős rázkódás esetén a menet kilazulhat, így az érintkezés megszűnik.
Az E14 lámpafej méretei
Csavarmenet névleges átmérője: 14 mm
Ezeket a lámpafejeket leggyakrabban az általános világításra szánt 230 voltos normál izzókon és az asztali, fali és olvasólámpákban használatos gyertyaizzókon alkalmazzák.
| Termék ID: | #6033485 |
| EAN kód: | 8056477474884 |
| Anyag: | Fém, Üveg |
| Átmérő (mm): | 24 mm |
| Élettartam (óra): | 3000 óra |
| Fényszín: | Meleg fehér |
| Feszültség (V): | 230 V |
| Foglalat: | E14 |
| IP védettség: | IP44 |
| Jótállás: | 2 év |
| Jótállás (év): | 2 év |
| Kapcsolási ciklus: | 1500 |
| LED csip típus: | SMD LED |
| Lumen (lm): | 250 lm |
| Magasság (mm): | 54 mm |
| Működési hőmérséklet (℃): | Max 300℃ |
| Sugárzási szög: | 360° |
| Szabályozható: | Nem |
| Szín: | Átlátszó |
| Színhőmérséklet (K): | 2700 K |
| Színváltoztatható: | Nem |
| Teljesítmény (W): | 25 W |