Böker - Cottage-Craft Aprítókés 11, 5 cm-es (130499)
0 / 5
0 / 5
Böker Cottage-Craft Aprítókés 11,5 cm-es A konyhai elfoglaltság kapcsán mindenki két dologra törekszik. Minél kevesebb időt eltölteni ott, és az ott eltöltött idő legyen a lehető legkényelmesebb, legélvezetesebb. Mert sütni-főzni csak kedvel, csak élvezettel lehet. Az gördülékeny konyhai tevékenység pedig éles, minőségi kések használatával kezdődik. A különböző konyhai vágóeszközök sokszor speciális feladatokra lettek kitalálva. Használatuk időt és fáradságot spórol nekünk. Az Aprítókés profi és amatőr konyhába is egyaránt ajánlott kis mindenes. Alapvetően hámozásra, aprításra való, de a szeletelésben is nagyon jól használható. A solingeni késgyártás nagyon komoly múltra és tradícióra tekint vissza. Itt nem csak szállóige volt a kézművesség, a fenőköveket tiszta víz hajtotta és pengéket szabad kézzel kovácsolták. A Cottage-Craft széria ezt a tradíciót követi. A kézzel kovácsolt pengék anyaga C75 szénacél (a szénacélok leírása kicsit lentebb). Masszív, full tang kialakítású pengéről van szó. A szilvafa markolat kényelmes és kellően tapadós érzést ad használat közben. A klasszikus háromszegecses markolatrögzítés tovább növeli a tradícionális életérzést. Ne feledje, a minőségi konyha a minőségi késekkel kezdődik. Figyelem: A szénacélok széntartalma (C=carbon) magasabb a rozsdamentes változatoknál. Ennek köszönhetően jóval tartósabb és terhelhetőbbek az éleik, és valamivel könnyebb is karbantartani őket. Sajnos azonban nedves közegben hajlamosak rozsdásodni. Minél magasabb a széntartalom az acélban annál keményebb él húzható rá, ám annál inkább hajlamos a korrózióra. A szénacélokat előszeretettel használják konyhai kések, vadász és outdoor kések, zsebkések és manikűr eszközök készítésekor.
| Termék ID: | #5714660 |
| Cikkszám: | BR-130499 |
| Markolat anyaga: | Szilvafa |
| Markolat színe: | Barna |
| Nyitás: | Fix pengés |
| Penge anyaga: | C75 Szénacél |
| Penge felülete: | Szatén |
| Penge hossza: | 11,3 cm |
| Penge vastagsága: | 1,9 mm |
| Súly: | 43 g |
| Teljes hossz: | 20,8 cm |
| Zár típus: | Fix pengés |