Böker - Cottage-Craft Santoku Szakácskés 16, 5 cm-es (130497)
0 / 5
0 / 5
Böker Cottage-Craft Santoku Szakácskés 16,5 cm-es A konyhai elfoglaltság kapcsán mindenki két dologra törekszik. Minél kevesebb időt eltölteni ott, és az ott eltöltött idő legyen a lehető legkényelmesebb, legélvezetesebb. Mert sütni-főzni csak kedvel, csak élvezettel lehet. Az gördülékeny konyhai tevékenység pedig éles, minőségi kések használatával kezdődik. A különböző konyhai vágóeszközök sokszor speciális feladatokra lettek kitalálva. Használatuk időt és fáradságot spórol nekünk. A Santoku japán stílusú szakácskés a legsokoldalúbb eszköze minden konyhának. Igazi mindenes. Káposzták, saláták, zöldségek, nagyon gyümölcsök, húsok és halak feldolgozására alkalmas. Enyhén felfelé görbülő éle miatt zöldségek, zöldfűszerek aprításához is nagyszerűen használható. A solingeni késgyártás nagyon komoly múltra és tradícióra tekint vissza. Itt nem csak szállóige volt a kézművesség, a fenőköveket tiszta víz hajtotta és pengéket szabad kézzel kovácsolták. A Cottage-Craft széria ezt a tradíciót követi. A kézzel kovácsolt pengék anyaga C75 szénacél (a szénacélok leírása kicsit lentebb). Masszív, full tang kialakítású pengéről van szó. A szilvafa markolat kényelmes és kellően tapadós érzést ad használat közben. A klasszikus háromszegecses markolatrögzítés tovább növeli a tradícionális életérzést. Ne feledje, a minőségi konyha a minőségi késekkel kezdődik. Figyelem: A szénacélok széntartalma (C=carbon) magasabb a rozsdamentes változatoknál. Ennek köszönhetően jóval tartósabb és terhelhetőbbek az éleik, és valamivel könnyebb is karbantartani őket. Sajnos azonban nedves közegben hajlamosak rozsdásodni. Minél magasabb a széntartalom az acélban annál keményebb él húzható rá, ám annál inkább hajlamos a korrózióra. A szénacélokat előszeretettel használják konyhai kések, vadász és outdoor kések, zsebkések és manikűr eszközök készítésekor.
| Termék ID: | #5713687 |
| Cikkszám: | BR-130497 |
| Markolat anyaga: | Szilvafa |
| Markolat színe: | Barna |
| Nyitás: | Fix pengés |
| Penge anyaga: | C75 Szénacél |
| Penge felülete: | Szatén |
| Penge hossza: | 16,3 cm |
| Penge vastagsága: | 2,2 mm |
| Súly: | 139 g |
| Teljes hossz: | 28 cm |
| Zár típus: | Fix pengés |