Samura - Okinawa Deba szakácskés 17 cm-es (SA-SO-0129)
0 / 5
0 / 5
Samura Okinava Deba Knife konyhai kés A konyhai elfoglaltság kapcsán mindenki két dologra törekszik. Minél kevesebb időt eltölteni ott, és az ott eltöltött idő legyen a lehető legkényelmesebb, legélvezetesebb. Mert sütni-főzni csak kedvel, csak élvezettel lehet. Az gördülékeny konyhai tevékenység pedig éles, minőségi kések használatával kezdődik. A különböző konyhai vágóeszközök sokszor speciális feladatokra lettek kitalálva. Használatuk időt és fáradságot spórol nekünk. A japán stílusú szakácskés sokoldalú eszköze minden konyhának. Halak, csirkék, húsok feldolgozására alkalmas. Nehéz, széles de rövid pengéje lehetővé teszi a vékonyabb csontok átvágását is. A Samura Okinava sorozata az igazi japán szakácskés kollekció. Minden darabnak történelmi múltja van. Itt nem találhatóak meg az európai modellek, csak a keleti formák, csak a tradicionális japán formák. A kések – hűen országuk kultúrájához – minimalista stílusban készülnek. Semmi sallang, csak a funkcionalitás. A pengék japán rozsdamentes AUS-8 acélból készülnek a keleti szakácskésekre jellemző egyedi élszöggel. Így tartósabbak és jobb vágási teljesítményre képesek. A pengék karbantartási igénye az acél keménysége miatt kisebb. A markolattüskés kivitel miatt érvényesül a markolatok puritán szépsége, amit a fa erezete még tovább fokoz.
| Termék ID: | #5712973 |
| Cikkszám: | SA-SO-0129 |
| Markolat anyaga: | Fa |
| Markolat hossza: | 15 cm |
| Markolat színe: | Barna |
| Penge anyaga: | AUS-8 - 1 rétegű kovácsolt japán acél |
| Penge hossza: | 17 cm |
| Penge keménysége: | 58 HRC |
| Súly: | 201 g |
| Széria: | Okinawa |
| Teljes hossz: | 32 cm |