Patriot - Viper 4 Blackout 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz PVB48G320C6K
0 / 5
0 / 5
Features:
Internal memory: 8 GB
Mac operating systems supported: Yes
Memory form factor: 288-pin DIMM
Windows operating systems supported: Yes
Component for: PC/Server
Internal memory type: DDR4
Memory clock speed: 3200 MHz
Intel Extreme Memory Profile (XMP): Yes
Intel Extreme Memory Profile (XMP) version: 2.0
Memory layout (modules x size): 2 x 4 GB
ECC: No
Buffered memory type: Unregistered (unbuffered)
CAS latency: 15
Linux operating systems supported: Yes
Memory voltage: 1.35 V
Weight & dimensions:
Depth: 133 mm
Height: 42.6 mm
Weight: 105 g
Width: 7.1 mm
Packaging data:
Package weight: 150 g
Package width: 13 mm
Package type: Retail pack
Package depth: 177 mm
Package height: 122 mm
| Termék ID: | #6785133 |
| Feszültség: | 1.3 V |
| Hűtőborda: | Van |
| Kapacitás: | 8 GB |
| Kiszerelés: | 2x4GB |
| LED megvilágítás: | Nincs |
| Memória típusa: | DDR4 |
| Memóriakésleltetés: | CL 16 |
| Sebesség: | 3200 MHz |
| Típus: | PC memória |
| Többcsatornás kiszerelés: | Dual-channel kiszerelés |