Samsung - 16GB DDR3 1600MHz M393B2G70BH0-YK0
0 / 5
0 / 5
Features:
Component for: PC/Server
Row cycle time: 11 ns
Memory form factor: RDIMM
Memory clock speed: 1600 MHz
Chips organisation: 2Rx4
Memory layout (modules x size): 1 x 16 GB
Memory voltage: 1.35 V
Internal memory type: DDR3
Internal memory: 16 GB
ECC: Y
Buffered memory type: Registered (buffered)
Module configuration: 2048M x 72
Refresh row cycle time: 11 ns
CAS latency: 11
Weight & dimensions:
Height: 30 mm
Depth: 4 mm
Width: 133.3 mm
| Termék ID: | #6783840 |
| Hűtőborda: | Nincs |
| Kapacitás: | 16 GB |
| Kiszerelés: | 1x16GB |
| LED megvilágítás: | Nincs |
| Memória típusa: | DDR3 |
| Memóriakésleltetés: | CL 11 |
| Sebesség: | 1600 MHz |
| Típus: | Szerver memória |
| Többcsatornás kiszerelés: | Single-channel kiszerelés |