Kanlux - ALER JQ-30 (00460/1)

     4 / 5


Ezt a terméket jelenleg egyetlen partnerünk sem értékesíti

Legyél Te az első, hirdesd termékeidet nálunk!

Mozgásérzékelős alkonykapcsoló Aler JQ-30-B, fekete A mozgásérzékelő működéseA mozgásérzékelő feladata a hozzákapcsolt világító berendezések automatikus be- illetve kikapcsolása. A mozgásérzékelő pénzt takaríthat meg azáltal, hogy csak szükség esetén kapcsolja be a világítást. A mozgásérzékelő tulajdonságai:

A mozgás maximális észlelési hatótávolsága: 10 m

A mozgásérzékelő maximális vízszintes működési szöge: 165°

A világítás ideje 7 másodperc és 7 perc között állítható

Éjszakai, nappali üzemmód

Az érzékelő akkor a leghatékonyabb, amikor a világítóberendezés működését kiváltó objektum az érzékelő látásterében keresztirányba mozog, míg kevésbé hatékony, amikor az objektum az érzékelő felé közeledik. A mozgásérzékelő fel van szerelve két forgó szabályzóval, melyek a következő paraméterek szabályozását teszik lehetővé:

Működés ideje (TIME) Lehetővé teszi annak az időintervallumnak a meghatározását, melyben a világítóberendezés működni fog, az érzékelő aktivizálódása után. A lehetséges értékek: min 7 sec, max 7 min

A külső megvilágítás erősségi szintje (LUX) Mely szint alatt az érzékelő aktiválhatja a hozzá kapcsolt világítóberendezést. A külső fényerősség szintjét a forgó szabályozó teljes balra csavarásával állítjuk éjszakai helyzetbe (éjszakai), a világítóberendezés csak sötétben kapcsolódik be, míg a forgó teljes jobbra fordítása (nappali) - azt okozza, hogy külső megvilágításkor is bekapcsolódik a világítóberendezés.

A mozgásérzékelő működésében előforduló zavarok lehetséges okai:

A mozgásérzékelő közelében működő ventilátorok, égéstermékeket vagy szárítóhelyiségek levegőjét elvezető csatornák okozhatják az érzékelő aktivizálódását.

A mozgásérzékelő hatósugarában elhaladó gépjárművek is okozhatják az érzékelő aktivizálódását.

A mozgásérzékelő közelében lévő fák és bokrok, a hőmérséklet váratlan változásai, széllökések is okozhatják időnként az érzékelő aktivizálódását.

A mozgásérzékelő kiálló tetőtér alá, vagy fák alá történő szerelése okozhatja azt, hogy a világítóberendezés nappal is felkapcsolódik (annak ellenére, hogy az érzékelő beállítása megfelelően lett elvégezve).

Amennyiben a világítóberendezés nem működik, (nem világít), akkor elsősorban azt kell ellenőrizni, hogy nem hibásodott-e meg az izzólámpa, továbbá, hogy az elektromos áramkör rendben van-e, valamint, hogy van-e elektromos tápforrás.

Amennyiben a világítóberendezés nem megfelelően működik, annak ellenére, hogy minden megfelelően van bekötve, akkor valószínűleg az érzékelő hatáskörzete nem megfelelően került beállítására, vagy az érzékelő meghibásodott.

Amennyiben az érzékelő és a környezet hőmérsékletkülönbsége kicsi, (például nyáron), akkor az érzékelő úgy reagálhat, hogy hatótávolsága csökken például 12 méterről 10 méterre.

Az érzékelő körzetében működő erős elektromágneses zavarok, (mint például 4 kV-nál nagyobb statikus elektromosság, 3 V/m-nél nagyobb erősségű nagyfrekvenciájú elektromágneses mező, vagy 1 kV-nál nagyobb nagyfrekvenciás feszültség) okozhatják a világítóberendezés véletlenszerű bekapcsolódását.

Azonosítók
Termék ID: #5241057
4

Értékelés írása hamarosan...

Kapcsolódó termékek

IRÁNYTŰ A VÁSÁRLÁSHOZ

Az áriránytűn több millió terméket listázunk és folyamatosan bővül a kereskedő partnereink száma.
Te is szeretnéd, ha termékeid megjelennének az áriránytű ajánlatai között?

Jelentkezz kereskedőnek