Dell - Vostro 3430 N1802MVNB3430EMEA01
0 / 5
0 / 5
Processor:
Processor model: i5-1335U
Processor cores: 10
Processor cache: 12 MB
Processor family: Intel® Core i5
Processor boost frequency: 4.6 GHz
Processor generation: 13th gen Intel® Core i5
Efficient-core boost frequency: 3.4 GHz
Processor base power: 15 W
Processor cache type: Smart Cache
Maximum turbo power: 55 W
Configurable TDP-down: 12 W
Processor manufacturer: Intel
Graphics:
On-board graphics card model: Intel Iris Xe Graphics
Discrete graphics card model: Not available
On-board graphics card: Yes
Discrete graphics card: No
Memory:
Internal memory: 8 GB
Memory clock speed: 2666 MHz
Internal memory type: DDR4-SDRAM
Memory form factor: SO-DIMM
Maximum internal memory: 16 GB
Memory layout (slots x size): 1 x 8 GB
Memory slots: 2x SO-DIMM
Design:
Product colour: Silver
Housing material: Aluminium
Product type: Laptop
Power:
AC adapter output voltage: 19.5 V
AC adapter input voltage: 100 - 240 V
AC adapter output current: 3.34 A
AC adapter power: 65 W
AC adapter frequency: 50/60 Hz
Security:
Trusted Platform Module (TPM): Yes
Cable lock slot: Yes
Trusted Platform Module (TPM) version: 2.0
Fingerprint reader: Yes
Operational conditions:
Operating relative humidity (H-H): 10 - 90%
Operating altitude: 0 - 3048 m
Storage temperature (T-T): -40 - 65 °C
Storage relative humidity (H-H): 0 - 95%
Operating temperature (T-T): 0 - 35 °C
Operating shock: 110 G
Non-operating altitude: 0 - 10668 m
Non-operating shock: 160 G
Non-operating vibration: 1.3 G
Operating vibration: 0.66 G
Weight & dimensions:
Weight: 1.46 kg
Height (rear): 1.95 cm
Depth: 220.3 mm
Width: 323.7 mm
Height (front): 1.86 cm
Network:
Ethernet LAN data rates: 100 Mbit/s, 10, 1000
Bluetooth: Yes
Antenna type: 1x1
WLAN controller manufacturer: Realtek
Ethernet LAN: Yes
Mobile network connection: No
Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN controller model: Realtek RTL8821CE
Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac)
Processor special features:
Embedded options available: No
Execute Disable Bit: Yes
Display:
HD type: Full HD
Native aspect ratio: 16:9
LED backlight: Yes
Display resolution: 1920 x 1080 pixels
Display diagonal: 35.6 cm (14")
Pixel pitch: 0.161 x 0.161 mm
Pixel density: 158 ppi
Anti-glare screen: Yes
Colour gamut: 45%
Contrast ratio (typical): 500:1
Panel type: IPS
Touchscreen: No
Display response rise/fall: 35 ms
Maximum refresh rate: 60 Hz
Display brightness: 250 cd/m2
RGB colour space: NTSC
Software:
Operating system architecture: 64-bit
Operating system installed: Windows 11 Pro
Trial software: Microsoft Office Trial, McAfee 12 Months Business Security
Operating system language: Multilingual
Audio:
Built-in microphone: Yes
Number of microphones: 1
Number of built-in speakers: 2
Speaker power: 2 W
Storage:
Optical drive type: No
Number of SSDs installed: 1
Compatible memory cards: SDXC, SDHC, SD
Storage media: SSD
Card reader integrated: Yes
Total storage capacity: 256 GB
SSD capacity: 256 GB
NVMe: Yes
SSD form factor: M. 2
Total SSDs capacity: 256 GB
SSD interface: PCI Express
Ports & interfaces:
USB 2.0 ports quantity: 1
Charging port type: DC-in jack
Combo headphone/mic port: Yes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity: 1
USB Power Delivery: Yes
HDMI ports quantity: 1
Power adapter barrel connector: 4.5 mm
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode: Yes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: 1
HDMI version: 1.4
Camera:
Front camera: Yes
Video capturing speed: 30 fps
Front camera resolution: 1280 x 720 pixels
Front camera resolution (numeric): 0.92 MP
Front camera HD type: HD
Battery:
Battery voltage: 11.25 V
Battery weight: 190 g
Battery recharge time: 4 h
Battery technology: Lithium Polymer (LiPo)
Fast charging: Yes
Number of battery cells: 3
Battery capacity: 41 Wh
Keyboard:
Numeric keypad: No
Keyboard backlit: Yes
Pointing device: Touchpad
| Termék ID: | #7032790 |
| 2 az 1-ben notebook: | Nem |
| Akkumulátor cellaszáma: | 3 |
| Billentyűzet világítás: | Van |
| Cache mérete: | 12 MB |
| DisplayPort kimenet: | Nincs |
| Érintőképernyő: | Nem |
| Fülhallgató kimenet: | Van |
| Gamer notebook: | Nem |
| Hangkártya: | Van |
| Háttértár kapacitása: | 256 GB |
| Háttértár típusa: | SSD |
| HDMI kimenet: | Van |
| Kártyaolvasó: | Van |
| Képfrissítési frekvencia: | 60 Hz |
| Kijelző felbontása: | 1920 x 1080 |
| Kijelző felülete: | Matt |
| Kijelző mérete: | 14" |
| Memória maximális sebessége: | 2666 MHz |
| Memória mérete: | 8 GB |
| Memória típusa: | DDR4 |
| Memóriakártya foglalat: | SD |
| Mikrofon bemenet: | Nincs |
| Numerikus billentyűzet: | Nincs |
| Operációs rendszer: | Windows 11 Pro |
| Optikai meghajtó: | Meghajtó nélkül |
| Processzor modell: | 1335U |
| Processzor órajel: | 0.9 GHz |
| Processzor típusa: | Intel Core i5 |
| Szín: | Fekete |
| Termékcsalád: | Dell Vostro |
| Thunderbolt támogatás: | Nincs |
| Tömeg: | 1.46 kg |
| USB 2.0 csatlakozók száma: | 1 |
| USB 3.2 csatlakozók száma: | 1 |
| USB Type-C csatlakozók száma: | 1 |
| VGA (D-sub) kimenet: | Nincs |
| Videokártya modell: | Intel Iris Xe Graphics |
| Videokártya típusa: | Integrált |
| Webkamera felbontása: | 0.9 Mpx (720p HD) |