FlySky - Receiver FS-GR3E, 3 channels AFHDS (FS-GR3E)
0 / 5
0 / 5
FlySky FS-GR3E receiver The FS-GR3E 3-channel receiver operates in the AFHDS system at 2.4 GHz. The receiver is compatible with FlySky GT2, GT2B, GT3, GT3B, GT3C, T6, CT6B, GR3E and TH9X transmitters. The receiver is designed for RC trucks, buggies, and boats. ManufacturerFlySkyModelFS-GR3EDimens ions35 mm x 22 mm x 12 mmWeight5 gAntenna length26 mmNumber of channels3Sensitivity1024Receiver sensitivity-105 dBmOperating frequency2.4 - 2.48 GHzModulationGFSKCoding typePCM Gyártói információk Gyártó neve: eVatmaster Consulting GmbH Email: contact@evatmaster. com Ország: DE Város: Frankfurt Cím: Bettinastraße 30, 60325 Kapcsolattartók Kapcsolattartó neve: eVatmaster Consulting GmbH Email: contact@evatmaster. com Ország: DE Város: Frankfurt am Main Cím: Bettinastr 30, 60325
| Termék ID: | #3685017 |
| Bruttó tömeg: | 7 g |
| Csatornák száma: | 3 |
| Hosszúság: | 20,00 cm |
| Magasság: | 13,00 cm |
| Mennyiség dobozonként: | 1 db. |
| Nettó tömeg: | 5 g |
| Nettó tömeg (g): | 5 |
| Szélesség: | 18,50 cm |
| Termék neve: | FlySky Receiver FS-GR3E, 3 channels AFHDS |
| Vámtarifaszám: | 8517620000 |