FlySky - Receiver FS-R7P, 7 channels AFHDS 3 (FS-R7P)
0 / 5
0 / 5
FlySky FS-R7P receiver The 7-channel FS-R7P receiver operates at a frequency of 2.4 GHz. It is distinguished by a range of up to 300 meters on the surface. Its dimensions are only 35 x 23.3 x 13.3 mm, and it weighs only 8 g. It is designed for FS-G4P and FS-G7P transmitters and uses the stable ANT protocol. It supports RSSI power indicator and provides PPX4-level waterproofing. ManufacturerFlySkyModelFS-R7PNumber of PWM channels7Wireless frequency2.4GHzProtocolANTRangeup to 300 m (on the surface)Power20dBm (max)AntennaSingleInput power3.5-8.4V/DCRSSISupportedOutput signalPWMOperating temperatureFrom -10℃ to 60℃Humidity range20% to 95%Waterproof levelPPX4Online updateYesDimensions35 x 23.3 x 13.3 mmWeight8 gCertificationsCE, FCC ID:2A2UNR7P00CompatibilityFS-G4P and FS-G7P Gyártói információk Gyártó neve: eVatmaster Consulting GmbH Email: contact@evatmaster. com Ország: DE Város: Frankfurt Cím: Bettinastraße 30, 60325 Kapcsolattartók Kapcsolattartó neve: eVatmaster Consulting GmbH Email: contact@evatmaster. com Ország: DE Város: Frankfurt am Main Cím: Bettinastr 30, 60325
| Termék ID: | #3686252 |
| Bruttó tömeg: | 8 g |
| Csatornák száma: | 7 |
| Hosszúság: | 3,50 cm |
| Magasság: | 1,30 cm |
| Mennyiség dobozonként: | 1 db. |
| Nettó tömeg: | 5 g |
| Nettó tömeg (g): | 8 |
| Szélesség: | 2,40 cm |
| Termék neve: | FlySky Receiver FS-R7P, 7 channels AFHDS 3 |
| Vámtarifaszám: | 8517620000 |