SRT - M11 HiVOLT CORELESS Digital servo (9kg-0, 055s/60°) Servo (SRT-M11)
0 / 5
0 / 5
M11 HiVOLT CORELESS Digital servo (9kg-0,055s/60°) Servo The Coreless Servo M11 HiVOLT in 1/12 scale is perfect for various RC vehicle models. It supports multiple operating modes, including high-speed modes such as SXR, SFR, SR, and SSR, making it suitable for a wide range of applications. It stands out with impressive performance and low energy consumption. Furthermore, it features a small dead zone of only about 2 μs, which means it responds rapidly to control signal changes, ensuring precise motion control. ModelSRT-M11TypeDigitalBearingsDoubl eMotor TypeCorelessGear TypeMetalGear MaterialTitanium and SteelControl SystemPulse Width ControlOperating Frequency1520 μs / 330 HzOperating VoltageDC 6.0-8.4 VOperating Speed (6.0 V)0.07 s/60 degrees unloadedOperating Speed (7.4 V)0.065 s/60 degrees unloadedOperating Speed (8.4 V)0.055 s/60 degrees unloadedStall Torque (6.0 V)7.0 kg. cmStall Torque (7.4 V)8.0 kg. cmStall Torque (8.4 V)9.0 kg. cmPotentiometer DriveDirectDimensions28.5 x 13.4 x 29 mmWeight28 gConnector Cable Length170 mm (JR-type connector) Gyártói információk Gyártó neve: . Email: Ország: PL Város: . Cím: . , . Kapcsolattartók Nincs elérhető kapcsolattartó.
| Termék ID: | #3687050 |
| Bruttó tömeg: | 42 g |
| Hosszúság: | 2,85 cm |
| Magasság: | 2,90 cm |
| Nettó tömeg: | 28 g |
| Sebesség (sec/60): | 0,08 |
| Súly (g): | 65 |
| Szélesség: | 1,34 cm |
| Teljes nyomaték (kg/cm): | 25 |
| Termék neve: | M11 HiVOLT CORELESS Digital servo (9kg-0,055s/60°) Servo |