Husky - Boston 6
5 / 5
5 / 5
Boston 6 is the latest addition to the family tents Husky. This tent is ideal for camping with your family or with a group of friends. Spacious hall inside the tent can serve as a lounge, the sails can also make a practical shelter. Boston 6 has a very stable construction and easy set up.
| Termék ID: | #6373692 |
| Alagút sátor: | Igen |
| Alapterület: | 560 x 260 cm |
| Bejáratok száma: | 2 |
| Dómsátor: | Nem |
| Előtér: | Van |
| Férőhelyek száma: | 6 személy |
| Horgász sátor: | Nem |
| Maximális belső magasság: | 210 cm |
| Összecsomagolt méret: | 62 x 23 cm |
| Strandsátor: | Nem |
| Tömeg: | 14.5 kg |