BTC - 15x70
0 / 5
0 / 5
70 mm-es átmérő körül beszélhetünk óriásokról, hiszen ezeket a távcsöveket kézben már nem lehet sokáig megtartani, mivel a kéz remegése élvezhetetlenné teszi a képet. A 70 mm-es binokulárokat elsősorban szürkületi, éjszakai megfigyelésekhez ajánljuk. Akár természet megfigyelésre használjuk holdas éjszakákon, akár a Tejút csillagmezejét pásztázzuk velük, a jól megtervezett objektívjük hozza mindazokat a részleteket, melyeket elvárhatunk tőlük. Ilyen nagy méretű távcsövet elsősorban csillagászatra használnak, de sötétben az erdőben is többet mutatnak a hagyományos 8x56-os binokulároknál. Ám a tömegük, méretük nem kicsi, és még egy fotóállvány is kell a használatukhoz. A nagy átmérő és (a csillagászati távcsövekhez képest) kis nagyítás miatt a látómezőben hemzsegnek a csillagok, látványosak a ködök, csillaghalmazok. Tartós megfigyelés esetén célszerű állványra helyezni őket (az ún. „L-adapter segítségével). Binokulárjainkat bátran ajánljuk mindazoknak, akik az átlagosnál nagyobb fénygyűjtő képességet szeretnének, hatalmas látómező és felülmúlhatatlan hordozhatóság mellett. Sajnos a Hold vagy a bolygók terén erős kompromisszumokat kell kötni, mert az óriásbinokulárok kis nagyítása nem változtatható. Főleg mélyég-, változócsillag- és üstökösmegfigyelésre ajánljuk őket. A Delta 15x70-es StarLight objektívje jó minőségben készül. BAK-4-es prizmáknak és az MC multilayer bevonatoknak köszönhetően a kép fényes és kontrasztos, jól korrigált a színi hiba és egyéb aberrációk ellen. A képminőség árkategóriájában kimagasló. A látómező igen széles, az égen mérve 4,7 fok (az okulárba pillantva kb 70 fokos látómezőt látunk. ) és a betekintés is kényelmes. A távcső háza kategóriájában nagyon könnyűnek számít, mindössze 1365 g. A hosszú felépítés miatt ez a műszer még kézből is épp használható (de ajánlott fotóállványról használni). Határfényessége sötét, holdtalan éjjelen, várostól távol a 12 magnitúdót is megközelíti. A csillaghalmazok többsége plasztikusan jelenik meg benne, ami nagyon élvezetessé teszi megfigyelésüket. Egy ilyen műszerrel majd' az összes Messier-objektum látható (igen sötét égen). Objektív átmérő: 70 mm Nagyítás: 15x Látómező: 4,7 fok. Tömeg: 1365g Szemtávolság: 15 mm Pupillatávolság állíthatósága: 57-72 mm között Tartozék: nyakpánt, lencsevédő sapkák, tok, vállpánt Termékkód BTC1570 átm rő 70 mm nagyítás 15 x látómező 77 m/1000 m közelpont 15 m látószög 4,7 fok szemlencse átmérő 23 mm kilépő pupilla 4,67 mm szürkületi érték 32,4 geometriai fényerő 21,8 tömeg 1365 g
| Termék ID: | #5594994 |
| Kilépő pupilla maximum átmérője: | 4.67 mm |
| Kilépő pupilla minimum átmérője: | 4.67 mm |
| Legkisebb fókusztávolság: | 15 m |
| Maximális nagyítás: | 15x |
| Minimális látómező 1000 méteren: | 77 m |
| Minimális nagyítás: | 15x |
| Monokulár: | Nem |
| Objektív átmérő: | 70 mm |
| Spektív: | Nem |
| Színházi látcső: | Nem |
| Tömeg: | 1300 g |
| Zoom távcső: | Nem |