BTC - 8x30 Turul
0 / 5
0 / 5
8x30-as Turul binokulár Ez a klasszikus modell a régi korokat idézi - a legmodernebb anyagokból legyártva. A klasszikus porro prizmás forma a két világháború közti időszak elődei után mindössze 70 éve született meg. A nyugatnémet Zeiss (Oberkochen) az 1940-es évek végén fejlesztette ki alapvetően katonai célra, de hamar népszerűvé vált a vadászok, természetjárók körében. Kompakt méretű, könnyű, de optikailag kimagasló tulajdonságokkal bír. Nappali fényviszonyok mellett a 3,75 mm-es kilépő pupilla bőven elegendő. Nagy látómezeje (132m / 1000 m) ellenére még a széleken is éles képet ad. Mindkét oldalt egyedileg kell fókuszálni, de a nagy mélységélesség miatt terepen erre ritkán van szükség. Így viszont a két különálló tubus sokkal masszívabb, ütésállóbb, mint a központi élességállítós változat. Mindkét tubusban cserélhető silica gel-t találunk, ami párás időszakban a távcső vízállóságát biztosítja. Paraméterek
Átmérő: 30 mm
Nagyítás: 8x
Látómező: 132 m/1000 m
Közelpont: 10 m
Látószög: 7,5 fok
Szemlencse átmérő: 22 mm
Kilépő pupilla: 3,6 mm
Szürkületi érték: 15,5
Geometriai fényerő: -
Tömeg: 650g
| Termék ID: | #5594969 |
| Kilépő pupilla maximum átmérője: | 3.75 mm |
| Kilépő pupilla minimum átmérője: | 3.75 mm |
| Maximális nagyítás: | 8x |
| Minimális látómező 1000 méteren: | 132 m |
| Minimális nagyítás: | 8x |
| Monokulár: | Nem |
| Objektív átmérő: | 30 mm |
| Spektív: | Nem |
| Színházi látcső: | Nem |
| Zoom távcső: | Nem |