Delta - 8x42 HD Titanium ED
0 / 5
0 / 5
A legmodernebb ergonómiai kialakítás jellemzi a Delta új sorozatát. A RedDot 2018-as dizájn győztesét Lengyelországban Joanna Leciejewska tervezte. A külalak mellett modern optikai tulajdonságokkal bír: a lencsék között helyet kapott egy "flattener" tag, ami kivételesen sík leképzést biztosít és nagymértékben csökkenti a peremtorzítást. Az ED lencsetagnak köszönhetően javul a felbontás, lecsökken a színi hiba (kromatikus aberráció) és megnő a torzításmentes látómező. A külső dizájnt levélmotívumok inspirálták. A távcsőben látott kép a sokkal drágább prémium márkákhoz hasonló, mégis nagyon kedvező áron érhetők el. A főbb tulajdonságok is a prémium kategóriába emelik őket: ED lencsetag, teljes többszörös bevonat minden lencse és prizmafelületen (FMC), nitrogén töltés, BAK4 prizmák, 17-18 mm-es pupillatávolság, 10 év garancia, majdnem 8 fokos torzítatlan látómező. Súlyuk mindössze 70-80 dkg közötti, a tetőélprizmás optikának köszönhetően méretük is "kezelhető", csak 140x129x50 mm. Szinte minden területre alkalmasak. A színhűségnek köszönhetően nappali megfigyelésre, madár vagy vadlesre, kirándulásra ugyanúgy, mint a magas fényáteresztésnek (transzparenciának) köszönhetően szürkületben, de még éjszaka is használhatók. A csillagos égbolt látványa is felemelő, hiszen a széleken is tűhegynyiek a csillagok. Szürkületi/éjszakai használatra inkább a 8x-os, nappali megfigyelésekre a 10x-es nagyításút ajánljuk. Termékkódtit1042ed tit842ed átmérő42 mm 42 mm nagyítás10 x 8 x látómező126 m/1000 m 136 m/1000 m közelpont2 m 2 m látószög7,23 fok 7,8 fok szemlencse átmérőmm mm kilépő pupilla4,2 mm 5,25 mm szürkületi érték20,5 18,33 geometriai fényerő tömeg710 g 774 g
| Termék ID: | #5595056 |
| Kilépő pupilla maximum átmérője: | 5.25 mm |
| Kilépő pupilla minimum átmérője: | 5.25 mm |
| Legkisebb fókusztávolság: | 2 m |
| Maximális nagyítás: | 8x |
| Minimális látómező 1000 méteren: | 137 m |
| Minimális nagyítás: | 8x |
| Monokulár: | Nem |
| Objektív átmérő: | 42 mm |
| Spektív: | Nem |
| Színházi látcső: | Nem |
| Tömeg: | 710 g |
| Zoom távcső: | Nem |