Lacerta - 8x32
0 / 5
0 / 5
Kiváló kiránduló távcső! Rendkívül kompakt és könnyű, mégis briliáns képalkotású. Elég fényerős ahhoz, hogy gyengébb fényviszonyok mellett is részletgazdag és élménydús képet adjon. Kiváló ár/érték arányú modell. Ez a kis Lacerta Elite binokulár kis méretével és brilliáns képével tűnik ki a többi modell közül. A hasonló árú 8x42-es modelleknél kisebb, könnyebb, ám a képalkotásban ez nem jelent hátrányt. Sőt! Általános, nappali használat mellett a viszonylag kicsi lencseátmérőnek semmi hátránya nincsen, ugyanis az optikája nagyon jó fényáteresztésű és kontrasztú, és a látómező is meglepően széles. Viszont a kompakt méret könnyebb hordozhatóságot garantál, így szívesebben visszük magunkkal. A Lacerta 8x32 Elite binokulár természetesen BAK4-es prizmával szerelt és minden üveg/levegő felülete különösen jó minőségű FMC reflexió gátló bevonattal ellátott (a gyártó Diamond Bright Coating-nak nevezi), így a kép szép fényes, kontrasztos és mentes a reflexióktól . 8x-os nagyítása és rendkívül éles képe biztosítja, hogy apró részleteket is észrevehetünk vele, mégis remegés nélkül tudjuk megtartani kézben, így nem fárasztó vele a nézelődés. A 32mm-es objektív a 8x-os nagyítással szép világos képet ad , a rendkívül jó reflexiógátló rétegeknek és a kiváló üveganyagoknak köszönhetően nincs hiány a fényerővel. A különösen jó képélességnek köszönhetően több részletet megláthatunk vele, mint egy átlagos 8x-os nagyítású távcsővel. A 22 mm átmérőjű szemlencséje kényelmes betekintést garantál, a széles (60fok) látómezejű okulárjai pedig igazi élményt nyújtanak megfigyeléskor. (1000m távolságban 145 métert látunk egyszerre)A szemlencséjén a szemkagyló kitekerhető, így szemünkre szabottan beállíthatjuk a legkényelmesebb pozíciót. Szemüveggel is jól használható. A vízhatlan, gumírozott ház igen strapabíró, ezért a zárt rendszer és a nitrogén töltés még nedves, esős körülmények mellett is hosszú élettartamot garantál. A pupillatávolság 55 mm-től 76mm-ig állíthtó, így már a kisgyerekek közel ülő szemétől a szélesebb fejű felnőttek szeméhez is hozzáigazítható. A tartozék objektív- és okulárvédő sapka a távcsőre illetve az igen kényelmes nyakpántra rögzíthető, így azokat nem veszítjük el a használat során. A tartozék vászon tok is kellemes, minőségi darab. Mérete (hoszúság x szélesség x magasság) 125x115x55 mm Tömege: 539 g Termékkód lac8x32 átm rő 32 mm nagyítás 8 x látómező 145 m/1000 m közelpont 1,5 m látószög 7,8 fok szemlencse átmérő 22 mm kilépő pupilla 4 mm szürkületi érték 16 geometriai fényerő 16 tömeg 539 g
| Termék ID: | #5594971 |
| Kilépő pupilla maximum átmérője: | 4 mm |
| Kilépő pupilla minimum átmérője: | 4 mm |
| Maximális nagyítás: | 8x |
| Minimális látómező 1000 méteren: | 145 m |
| Minimális nagyítás: | 8x |
| Monokulár: | Nem |
| Objektív átmérő: | 32 mm |
| Spektív: | Nem |
| Színházi látcső: | Nem |
| Tömeg: | 539 g |
| Zoom távcső: | Nem |