Leica - Geovid 10x42 R SE távolságmérős távcső
0 / 5
0 / 5
A Geovid R SE szériával a Leica a 2022-es R változat testvérét dobta piacra. Az optikai minősége továbbra is lenyűgöző. A technológiailag az R szériában újra tervezett és alaposan felfrissített távmérős távcső minden részletében mély benyomást kelt.
Osztályában a legjobb optikai teljesítménnyel
Abszolút precizitású lézeres távmérővel
1500 méteres távolságmérő kapacitással
Teljesen felfrissített, ergonómikus dizájnnal
Különösen könnyű, kompakt konstrukciójával
Kategóriájában a legjobb optikai teljesítmény Nem szeretnél választani a nagy teljesítményű kereső optika és a precíz távolságmérő között? Nem is kell: A Geovid R SE a lehető legjobb kombinációt kínálja egy termékben, vonzó áron. A rendkívül kompakt, könnyű prémium távcső kategóriájában kiemelkedő látómezőt, valamint nagyszerű kép részleteket és lenyűgöző színhűséget biztosít. A kontraszt és a színkorrekció között kiegyensúlyozott optikai teljesítmény teljesen kielégíti a modern vadászok valamennyi igényét. Az R szériánaál bevezetett erős, ugyanakkor könnyű alumínium ház hatékonyan védi a Geovid R SE optikai és lézer elemeit is. Ezen kívül a gumírozott bevonattal kiváló a távcső fogása és tartása. Az új Leica Geovid R SE távolságmérős keresőtávcső az összes Geovid-hoz méltóan úgy lett kialakítva, hogy még a legnehezebb környezeti körülmények között is megállja a helyét. Rázkódáscsillapító, gumírozott, struktúrált felületű bevonattal készül. Az alumínium váz remek védelmet nyújt a távcső belsejében lévő érzékeny optikai, elektronikai részeknek és a mozgó mechanikai elemeknek. Teljesen precíz, gyors és megbízható távolságmérés Az R SE akár 1500 méteres (az R változat 1800 métert kínál) mérési tartományának köszönhetően szinte bármilyen vadászati stílushoz tökéletesen illeszkedik. Az EHR funkció - amely vízszintesen 1100 méterig (1200 yardig) garantálja a szöghöz képest megfelelő vízszintes távolságot - emellett megkönnyíti az etikus lövést. Különösen ferdén – akár lefelé, akár felfelé – leadott lövés esetén biztonságosabb és pontosabb találatot biztosít. Pontos mérési teljesítményük miatt a Leica Geovid távcsövek nagyon kedveltek a vadászok körében. A Leica immár 30 éve a távolságmérés pionírja, így kimondottan komoly referenciákkal rendelkezik nagy távolsági tartományban. A Leica lézeres távolságmérő technológia könnyű használatot biztosít, és megbízható minden környezetben. A Leica Geovid R SE nem csak a céltárgy gyors láthatóságát szolgálja, hanem a Leica szabadalmaztatott és igen megbízható algoritmusával 10 és 1100 méter közötti távolságban a dőlésszöget figyelembe véve számításokat is végez a vízszíntesnek megfelelő távolság kijelzéséhez. Felhasználóbarát módon csak egy gomb megnyomása szükséges a lézeres távolságmérés és a ballisztikai kompenzáció valamennyi információjához. Ennek kezelése kesztyűben is magától értetődő. A prémium vadász kategóriában ez tette a Leicát vezető céggé. A lényegre koncentrálva Az új Geovid R SE modellek teljes mértékben a Leica alapértékeire összpontosítanak: erőteljes prémium optika, pontos távolságmérés, maximális optomechanikai megbízhatóság és egyszerű, intuitív kezelés. A rendkívül hatékony gyártásnak és a lényeges dolgokra való összpontosításnak köszönhetően többé nem kell választania a hagyományos távcső és a távolságmérő között. Az R SE meggyőző árazása sok esetben a távolságmérő nélküli, hagyományos binokulárokkal történő összehasonlítást teszi lehetővé.
| Termék ID: | #5594988 |
| EAN kód: | 4022243408265 |
| Alap nagyítás (x): | 10 |
| Állítható szemkagyló: | igen |
| Anyaghasználat: | alumínium váz |
| Betekintési távolság: | 14.5 mm |
| Bevonatok: | HDC® |
| Dioptria kompenzáció: | ± 4 dpt |
| Élességállítás: | központi élességállítás, belső fókuszálás |
| Elméleti szürkületi érték: | 20.5 |
| Energiaellátás: | 1 x CR2 3V |
| Frontlencse átmérő: | 42 mm |
| Gáztöltés: | nitrogén |
| Gyártó által vállalt garancia: | 5 év, 2 év az elektronikára |
| Kijelző: | 4 számjegyű kijelző fényerő szabályzással |
| Kilépő pupilla: | 4.2 mm |
| Látómező (m): | 110 m / 1000 m |
| Látószög (°): | 6.3 |
| Legkisebb nagyítás: | 10 |
| Legnagyobb nagyítás: | 10 |
| Lézer paraméterek: | szemre ártalmatlan, láthatatlan EN és FDA Class 1, 2.5 x 0.5 mrad |
| Mérési módok: | egyszeri, szkennelés |
| Méretek: | 125 x 168 x 70 mm |
| Nagyítás: | 10x |
| Nagyítás tartomány (x): | 10-10 |
| Prizmarendszer: | Uppendahl |
| Szemtávolság: | 56 - 74 mm |
| Szemüveggel használható: | igen |
| Szín: | fekete |
| Tartozékok: | neoprén hordszíj, lencsekupakok, akkumulátor, tok |
| Távolságmérési opciók: | 1500 m-ig 350 m-ig: +/- 1 m 700 m-ig: +/- 2 m 700 m felett: +/- 0.5 % |
| Távolságmérő: | LRF lézeres |
| Terméktípus: | Távcső, Spektív |
| Tömeg (g): | 955 |
| Vízállóság: | 5 méterig |