Scopium - Nature 15x70
0 / 5
0 / 5
15-szörös nagyítású távcső Ha a legnagyobb binokulárt keresi, amit kézben meg tud tartani, akkor a Scopium Nature 15x70 binokulárja ideális választás. Csillagászati célra optimális választás, de földi célokra is jól használható eszköz. A hasonló árú modellekhez képest ez a távcső világosabb, tisztább képet ad, ami köszönhető a nagyméretű, üvegből készült objektív lencsének, valamint a minden optikai felületre felvitt többrétegű (zöldesbordó színű) tükröződéscsökkentő bevonatnak. Mindezen finomságoknak köszönhetően mind nappal, mind éjszaka jobban láthatunk vele, mint a hasonló modellek esetében. A drágább látcsövekben is alkalmazott BaK4 üveganyagból készült prizmák a látómező pereméig éles képet biztosítanak. Látómezeje 4.4 fok (1000 m-en 77 m), ezáltal a tágabb égi objektumok is kényelmesen beleférnek. Pupillatávolsága 18 mm, így szemüvegesek számára is kényelmes használatot biztosít. A csomag része az objektív- és okulárvédő sapkák, valamint egy vászon hordtáska. A binokulárra egyedülálló módon 2 év teljeskörű garanciát vállalunk! Kézzel, egyenként ellenőrzött mindegyik darab átadás előtt. Scopium távcsöveink összehasonlítása Az általunk forgalmazott Scopium márkájú binokulárok összehasonlító táblázataScopium 10x50 WA Nature 10x50 Nature Pro 10x50 Nature Pro 12x50 Nature 8x56 Nature 15x70 Nagyítás10x10x10x12x8x15x Objektívátmérő50 mm50 mm50 mm50 mm56 mm70 mmPrizmák anyagaBK7BAK4BAK4BAK4BAK4BAK4Prizmák típusaPorroPorroPorroPorroPorroPorroBev onatFully coatedFully multicoatedFully multicoatedFully multicoatedFully multicoatedFully multicoatedVáz anyagaPolikarbonátPolikarbonátAlumíni umAlumíniumPolikarbonátPolikarbonátL tómező (fok)6.8°6.5°6.5°5.9°6°4.4°Látóm ező (1000 méteren)116 m114 m114 m98 m105 m77 mKözelfókusz7 m6 m5 m8 m8 m13 mPupillatávolság13 mm19 mm19 mm14 mm21 mm18 mmMéret160x182 mm173x182 mm175x200 mm175x200 mm208x195 mm270x203 mmSúly800 g870 g950 g950 g1020 g1360 gRelatív fényindex252525174922Szürkületi érték222222242132Vízhatlan (nitrogéntöltés)NemNemIgenIgenNemNemG arancia1 év2 év2 év2 év2 év2 évEgyébHordtáska, nyakpánt, okulár- és objektívvédő sapkák
| Termék ID: | #5594977 |
| Kilépő pupilla maximum átmérője: | 4.67 mm |
| Kilépő pupilla minimum átmérője: | 4.67 mm |
| Maximális nagyítás: | 15x |
| Minimális nagyítás: | 15x |
| Monokulár: | Nem |
| Objektív átmérő: | 70 mm |
| Spektív: | Nem |
| Színházi látcső: | Nem |
| Zoom távcső: | Nem |